klovbuf_cover_ozadje_rumena.jpg

12. Klovnbuf

Mednarodni festival sodobne klovnade

                          in novega cirkusa

15.-24. junij 2019

Ljubljana - Vrhnika - Murska Sobota

Svet je danes hrup in kaos, nered, norost … cirkus.

Vse nam je dovoljeno, pa nismo zares svobodni.

Zato odprimo vrata v drug svet.

Iz ponorele družbe pobegnimo v družbi cirkusantov.

Za svet, ki ga ne moremo jemati resno, je rešitev le resna klovnada:

umetnost, ki odpira vrata tudi tam, kjer jih ni.

In odpira jih glasno, da se zatresejo vsiljene predstave o tem, kaj je res.

Popelje nas v predstavo, kjer ni nič zares in je vse resnično:

iz hrupa nastane glasba, iz kaosa cirkus.

Odloputnimo ta vrata na ves glas, da zazveni Tišina:

Tresk! Bum! Buf! Klovnbuf!

PROGRAM

 

9.-14. junij

umetniška rezidenca

Dvoumni potepuh

Gilad Shabtay (IL)

@ Studio EX-teater
 

14.-16. junij

umetniški rezidenci

Niti

Danijela Zajc (SI)

NOise Cirkus

Mismo Nismo (SI)

@Stara mestna elektrarna

15.-20. junij

11.00 - 17.00

intenzivna delavnica

Užitek ob igri

Alessia Desogus (IT)

@ Studio EX-teater

NEDELJA, 16. junij

@Stara mestna elektrarna

18.00

NOise Cirkus

Mismo Nismo (SI)

20.00

Niti

Danijela Zajc (SI)

21.00

pogovor

Niti & NOise Cirkus

Kim Komljanec (SI)

PONEDELJEK, 17. junij

10.00 - 22.00

CIRKUŠKI PONEDELJEK

@ Kongresni trg & Zvezda park

    10.30

Mini Cirkus Bufeto

Zavod Bufeto (SI)

    11.00

Nastopi mladinskih cirkusov

Cirkušška skupina Pionirski dom

Cirkolandija, FUSKABO

KR Cirkus, POTica

Leteći Pavleki, OŠ Pavleka Miškine, Zagreb

 11.30

Delavnice za cirkuške navdušence

Cirkokrog

12.00

Dvoumni potepuh

Gilad Shabtay (IL)

12.30

Pesem o kameli

Andrej Tomše & Hristina Vasić Tomše (SI)

1.30

Žonglerski koncert

Mismo Nismo (SI)

 

16.30

Delavnica hulahupa

Eva Cajnko

17.30

Dvoumni potepuh

Gilad Shabtay (IL)

18.00

Visoko

Barolosolo (FR)

19.00 

Pinball Paranoia

Matthias Romir (DE)

19.30

Mimikrija

Michael Zandl (AT)

21.00 

Žepi polni zvezd

Branko Potočan & Fourklor (SI)

 

TOREK, 18. junij

20.00

Janus

Michael Zandl & Tom Henden (AT)

@Stara mestna elektrarna

21.00

pogovor

Dramaturgija v novem cirkusu

Kim Komljanec (SI)

@Stara mestna elektrarna

SREDA, 19. junij

20.00

Življenje so kratke zgodbe

Matthias Romir (DE)

@Stara mestna elektrarna

 

ČETRTEK, 20. junij

20.00

Trumpf v rokavu

Jaka A. Vojevec (SI)

@Stara mestna elektrarna

 

20.00

Cirkus na mesec

v organizaciji Zavoda Vrata in Zavoda Vitkar

@ Fourklor plac, Parmova 25

PETEK, 21. junij

predavanje in delavnica

11.00

Socialni cirkus

Steven Desanghere (BE)

@ Zavod Salesianum OE Skala

20.00

Črni petek

Branko Potočan & duo Silence (SI)

@Stara mestna elektrarna

SOBOTA, 22. junij

9.00 - 13.00

trening za profesionalce

Klas žongliranja

Eric Longequel (FR)

@ Studio EX-teater

10.00 - 19.00

CIRKUŠKI VRT

@ Park Tivoli

10.00

Cirkuško ogrevanje: Capoeira za otroke

Katjuša Kovačič

10.00

Jutranja joga za  starše

Nina Bučuk

10.30

Delavnica hulahupa

Eva Cajnko

11.00

Delavnica hoje po vrvi

Čupakabra

11.30

Ups!

Gledališki pevski zbor (SI)

12.00

Zmajevo zrcalo

Katjuša Kovačič, Nikola Orešković, Alicia Ocadiz & Aleksander Kuzmič (SI, HR, MX)

12.30

Delavnice za cirkuške navdušence

Cirkokrog

13.00

Kratki nastopi

Čupakabra (SI)

15.00

Delavnica zračne akrobacije

Danijela Zajc

 

16.00

Po klobuk

Andrej Tomše (SI)

16.00

Delavnica hulahupa

Eva Cajnko

16.30

Sanje

Danijela Zajc (SI)

17.00

Klovnbufov odprti oder

18.00

Kako je nastal svet?

Grega Močivnik & KUD Ljud (SI)

18.30

Žehta

Eric Adonbila (GH)

8.00 PM

Luža

Defracto (FR)

@Stara mestna elektrarna

KLOVNBUFOVA KARAVANA

 

PETEK, 21. junij

17.00  - 19.00

Vrhnika

ARGONAVTSKI FESTIVAL

@ Stara cesta na Vrhniki

 

    17.00

Mini Cirkus Bufeto

Zavod Bufeto (SI)

    17.45

Cirkuške delavnice na prostem

Andrej Tomše

SOBOTA, 23. junij

17.00 - 19.00

Murska Sobota

MURSKOSOBOŠKI DNEVI

@ Murskosoboški grad

 17.00

Po klobuk

Andrej Tomše (SI)

18.00

Otok O

Barolosolo (FR)

PONEDELJEK, 24. junij

17.00 - 19.00

Murska Sobota

MURSKOSOBOŠKI DNEVI

@ Murskosoboški grad

17.00

Cirkuške delavnice na prostem

Andrej Tomše

18.00

Visoko

Barolosolo (FR)

12. Klovnbuf

12. KLOVNBUF FESTIVAL

Producent: Zavod Bufeto

Direktor festivala: Ravil Sultanov

Programska vodja festivala: Nataša Sultanova

Soselektorica in koordinatorka programa: Hristina Vasić Tomše

Teksti in prevodi: Kim Komljanec in Andrej Tomše

Tehnični vodja: Anže Kreč

PR in marketing: Urška Comino

Ilustracija in grafično oblikovanje: Aja Sredanović

Montaža promocijskega videa: Peter Bizjak

Scenografija: Majda Krivograd in Katarina Zalar

Koproducenti:

Bunker - Stara mestna elektrarna, EX-teater, MGLC, SMGL, Pionirski dom, Zavod Vrata, Zavod Vitkar, Cirkokrog, Zavod Salesianum OE SKALA, Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota, Zavod Ivana Cankarja za kulturo, šport in turizem Vrhnika

Finančna podpora

Mestna občina Ljubljana, Ministrstvo za kulturo RS, Turizem Ljubljana

Sponzor:

Cirque du Soleil

Pišite nam

  • Klovnbuf
  • Klovnbuf

Prijavite se na naše novičke in bodite na tekočem.
Se vidimo od 3. do 9. avgusta 2020!

© 2019 Klovnbuf Festival

  • Klovnbuf
  • Klovnbuf